Czym jest biorezonans?

Biorezonans jest nowoczesną metodą oceny stanu organizmu i terapii. Podstawą biorezonansu jest założenie, że każdy organizm emituje drgania o ściśle okreslonych częstotliwościach a każda komórka żywego organizmu ma swoją dokładnie sprecyzowaną częstotliwość drgań elektromagnetycznych.

Twórca metody:

Dzięki metodzie opracowanej przez niemieckiego lekarza Reinholda Volla, można precyzyjnie, bezinwazyjnie i zaledwie w ciągu kilkudziesięciu minut ocenić stan  całego organizmu człowieka.   

 

Na czym polega badanie biorezonansem?

Badanie to pozwala wykryć obecność obciążeń,  będących przyczyną różnego rodzaju schorzeń, które często nie są wykrywalne w standardowych badaniach. W metodzie biorezonansu wykorzystuje się niewielkie (fizjologiczne lub niższe) natężenie prądu o ściśle określonych częstotliwościach. W trakcie badania porównywane są wartości podstawowe (modele częstotliwości np. narządów, patogenów) z wartościami występującymi u badanego i na tej podstawie budowana jest lista obciążeń. Jest to test diagnostyczny, który w pełni i kompleksowo jest w stanie wykryć i rozpoznać różnego rodzaju obciążenia organizmu.

W niektórych krajach metoda ta jest uznawana za oficjalne badanie medyczne (tak jest chociażby w Niemczech ) oraz stosuje się ją w wielu szpitalach. W innych z kolei (np. w Rosji), produkcję urządzeń biorezonansowych finansuje państwo.